612196-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansgranskning av screeningundersökningar mammografi samt MR bröst
Referensnummer: RD21/03557
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar ramavtal avseende distansgranskning av screeningbilder mammografi samt MR bröst med/utan kontrast.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Screeningundersökningar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85148000 Medicinsk analys, 85150000 Medicinsk bildbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling omfattar ramavtal avseende distansgranskning av screeningbilder mammografi .
MR bröst
Del nr: 2
Upphandling omfattar ramavtal avseende distansgranskning av MR bröst med/utan kontrast.