See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster inom ekologisk hållbarhet
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att säkerställa beställarens behov av konsultstöd inom följande områden: - Klimat och energi - Avfall och cirkulär ekonomi (materialkretslopp) - Kemikaliehantering - Vattenförvaltning Anbud kan lämnas på ett eller flera områden. Varje område utvärderas för sig. Ramavtal kommer att tecknas med 3 anbudsgivare per område under förutsättning att beställaren erhåller minst det antalet lämpliga och godtagbara anbud. Avrop kommer att ske genom rangordning.
Intern identifierare: UE 25.032
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konsultstöd inom klimat och energi
Beskrivning: Konsulttjänster inom ekologisk hållbarhet, Klimat och energi
Intern identifierare: 1651331-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Konsultstöd inom avfall och cirkulär ekonomi (materialkretslopp)
Beskrivning: Konsulttjänster inom ekologisk hållbarhet, avfall och cirkulär ekonomi (materialkretslopp)
Intern identifierare: 1651334-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Konsultstöd inom kemikaliehantering
Beskrivning: Konsulttjänster inom ekologisk hållbarhet, kemikaliehantering
Intern identifierare: 1651335-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Konsultstöd inom vattenförvaltning
Beskrivning: Konsultstöd inom vattenförvaltning
Intern identifierare: 1651336-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen ska bidra till arbetet med ekologisk hållbarhet, generell del innehåller krav och information
Intern identifierare: 1651348-4