2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Antigentest för Legionella och Pneumokocker i urin
Beskrivning: Syftet med RFIn är att samla in information om tillgängliga lösningar som finns på marknaden för diagnostik av Legionella pneumophila och Streptococcus pneumoniae med hjälp av antigendetektion i urinprov.
Intern identifierare: RFI 202515
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)