612286-2022 - ÄndringSverige-Sundsvall: Avfallshantering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling av farligt avfall
Referensnummer: REKO-2022-00020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Insamling och omhändertagande av farligt avfall från de 3 återvinningcetnralerna inom Sundsvalls kommun.