Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial
Referensnummer: KSN-2021-01399
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
successiva avrop av byggmaterial, med undantag för virke som snickeri-furu och lärk. Standardbetonade delar, så som delar till kök i form av lister, isolering, infästning, skivmaterialhyllor och garderober är en del av upphandlingen
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen