2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans av elkraft
Beskrivning: Denna upphandling avser ett ramavtal avseende leveranser av elkraft till beställarens fastigheter samt lokaler och därmed knutna tjänster till övertagande och förvaltning av elkraftportfölj enligt beskrivningar i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: Ten 2024/138
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000