612315-2022 - ÄndringSverige-Norrköping: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt Inköpssystem (DIS) Fastighetstekniska konsulttjänster
Referensnummer: Unr 2/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Hyresbostäder inbjuder härmed till att ansöka om kvalificering till Hyresbostäders Dynamiska inköpssystem avseende fastighetstekniska konsulttjänster.
Med fastighetstekniska konsulttjänster menas tjänster som härrör till fastigheters utveckling och drift, som t ex bygg, hiss, energi och brandtekniska tjänster. Detaljerad beskrivning kommer anges i respektive specifik upphandling.