2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utveckling av Vallhamns industri- och verksamhetsområde
Beskrivning: Tjörns kommun genomför upphandling avseende utveckling Vallhamns industri- och verksamhetsområde. Syftet med Projektet är att långsiktigt tillföra kommunen attraktiv industri- och verksamhetsmark för etablering av företag, vilket bidrar till fler arbetstillfällen och stärkt lokal och regional näringslivsutveckling. Observera att denna upphandling genomförs i enlighet med lagen (2016:1147) om upphandling av koncessioner, LUK. Upphandlingen genomförs i flera steg.
Intern identifierare: 2025-373
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000