2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pist/Spårmaskin
Beskrivning: Lycksele Kommun avser köpa en fabriksny pist/spårmaskin. Maskinen ska under vinterhalvåret användas för schaktning av konstsnö samt preparering av skidspår på Tannens mulifunktionsbana.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101085:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34114000 Specialfordon, 34113200 Terrängfordon, 34143000 Fordon för vinterväghållning