612327-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Nässjö: Mobiltelefoner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner
Referensnummer: 048-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen rör köp och leasing av mobiltelefoner med tillbehör för flera upphandlande myndigheter. Frågor inkomna under perioden 20:e december - 6:e januari kommer att besvaras efter denna period, alternativt besvaras sporadiskt under denna period.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 22 480 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen