Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus- och stenmaterial
Referensnummer: KS 2019/222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande leverans av grus- och stenmaterial till olika områden inom Ängelholms och Örkelljunga kommun. Ramavtalet omfattar även grus- och stenmaterial avhämtat av kommunens egna eller inhyrda lastbilar där lastning ingår i priset. Fördelningen levererat/avhämtat är ca 20 % levererat och ca 80 % avhämtat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen