61234-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Lampor och belysningsarmatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningslampor
Referensnummer: IN-IN21-0409
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31520000 Lampor och belysningsarmatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal undersökningslampor vägg och takhängda
Omfattning
Upphandlingen avser ramavtal av undersökningslampor vägghängd och takhängd samt tillbehör och reservdelar i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Leverantören ska redovisa installationskostnad per lampa, möjlighet ska ges för Regionen genom byggentreprenad/fastighetsavdelning att hantera installation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31524000 Tak- och väggarmatur, 31524110 Operationslampor, 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen