612355-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Evenemang
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läktare till evenmang
Referensnummer: 599/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar återkommande hyra av stå- och sittläktare för både större och mindre evenemang både inomhus och utomhus
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 44212300 Konstruktioner och delar, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45237000 Anläggningsarbeten för scener
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen