Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Lokalbanor
Referensnummer: TN 2020-1647
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60210000 Kollektivtrafik med tåg
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikförvaltningen inbjuder till marknadsdialog i samband med planeringsstudie inför kommande upphandling av trafikdrift för Nockebybanan, Saltsjöbanan och Tvärbanan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna RFI syftar till marknadsdialog i samband med planeringsstudie inför kommande upphandling av trafikdrift för Nockebybanan, Saltsjöbanan och Tvärbanan.