Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en strategisk partner som ska stötta Roslagsvatten med att effektivisera de rutiner som idag redan är framtagna. Partnern ska även vara med att ta fram och implementera underhållsrutiner partnern ska kravställa och ta fram förfrågningsunderlag för ett underhållsystem för Roslagsvattens totala VA-anläggning. Målsättningen är att Roslagsvatten i detta projekt certifieras ISO 55000, SS-EN ISO 19650 och IEC/ISO 81346 standard inklusive tillhörande strategier och handböcker.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen