61239-2025 - Resultat
Sverige – Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4) – Dokument- och ärendehanteringssystem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dokument- och ärendehanteringssystem
Beskrivning: Upphandling av ett dokument- och ärendehanteringssystem för Gävle kommun.
Intern identifierare: 14366
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4)
Ytterligare klassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Dokument- och ärendehanteringssystem