See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gardiner (ramavtal)
Beskrivning: Domstolsverket inbjuder till anbudsgivning avseende gardiner inklusive montering. I uppdraget ingår måttagning, textilmaterial, sömnad, uppsättning/montering inklusive tillbehör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 19200000 Textilier och tillhörande varor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110567:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 19244000 Gardintyger, 39500000 Textilvaror, 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner