612441-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Läkarvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hembesök av läkare
Referensnummer: 2021-POL000550
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser tjänsten Hembesök av läkare, i fortsättningen även kallad hembesöksverksamheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79625000 Förmedling av läkare, 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen