612472-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Reparation och underhåll av maskiner
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mekaniska verkstadstjänster 2024
Referensnummer: UVA-2023-01855
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för mekaniska verkstadstjänster inom verksamhetsområdena spillvatten, dricksvatten, biogas/distribution.
Efterfrågade tjänster är:
- Licenssvetsning
- Industrimontage
- Maskinreparationer
- Verkstads och underhållsarbeten
- Tillverkning av maskindetaljer.
- Projektarbeten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen