612478-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Tingsryd: Anläggningsarbeten för vattenkraftverk
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk Partnering VA
Referensnummer: 22-051
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45251120 Anläggningsarbeten för vattenkraftverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av nytt vattenverk och VA-utbyggnad i tingsryds kommun, med strategisk partnering som arbetsform.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar, 45332000 VA- och dräneringsarbeten, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen