Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Wireless sensor network
Referensnummer: LTU-3710-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212210 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av konsulttjänster applicerade på ett brett antal hårdvaruplattformar inom området IoT och System av System (SoS) för automation och digitalisering baserat på SOA mjukvaruarkitektur och implementations plattformar som Eclipse Arrowhead Framework.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48210000 Programvara för nätverk, 48220000 Programvara för Internet och intranät, 72212210 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, 72212215 Programvaruutvecklingstjänster för nätverksutvecklare, 72212219 Diverse programvaruutvecklingstjänster för nätverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen