612503-2022 - ResultatSverige-Angered: Rivning av byggnader och schaktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koda - Rivningsarbeten (BE 3)
Referensnummer: 22/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45110000 Rivning av byggnader och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar i huvudsak rivningsarbeten vid rivning av gammal pumpstation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen