612545-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Kungsbacka: Datorer och datamateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsplatsutrustning IT
Referensnummer: 19/130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun avser att upphandla IT-utrustning till Arbetsplatser, upphandlingen avser tangentbord och möss, bildskärmar samt dockningsstationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231300 Bildskärmar, 30237460 Tangentbord till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen