Upphandlingsenheten Mora, Orsa, Älvdalen avser att upphandla ramavtal avseende successiva leveranser av sjukvårdsmaterial till Mora, Orsa, Älvdalen, Rättvik, Leksand, Vansbro, Malung-Sälen, Rättvik och Leksands kommuner.