Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem Servicedesk
Referensnummer: KS 2020/10182 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet/er
Karlskrona kommun org nr 212000-0829.
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser ett ärendehanteringssystem med processer för fakturering och inventariehantering. Systemet ska kunna nyttjas av flera enheter inom Karlskrona kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen