612614-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Katetertillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Centrala venkatetrar med tillbehör 2022 SLL473
Referensnummer: 22/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141240 Katetertillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Centrala venkatetrar med tillbehör, subcutana venportar, perifer CVK samt Arteria pulmonalis kateter (Swan-Ganz) med kontinuerlig cardiac output, SLL473
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen