2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omlindning, service och byte av pumpar och elmotorer
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för omlindning, service, reparationer och byte av pumpar, el-motorer och fläktmotorer. Arbetet ska utföras i beställarens fastighetsbestånd men kan även innebära att viss tillverkning och reparationer sker i entreprenörens mekaniska verkstad. Service och reparationer ska utföras på ordinarie arbetstid samt vid behov även på jourtid.
Intern identifierare: 23/66
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Omlindning, service och byte av pumpar och el-motorer, Ramavtal
Beskrivning: .
Ytterligare klassificering (cpv): 31681200 Elektriska pumpar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering - ramavtal (1)
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)