612702-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Kollektivtrafik på väg
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafik 2022 Tvåstad Göta älvdalen
Referensnummer: 1-828-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kollektivtrafik med buss i Västra Götaland i Trollhättan, Vänersborg och Göta Älvdalen med omnejd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen