Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Currency Exchange
Referensnummer: SDA 2021-00440
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Service concession regarding the operations of Currency Exchange offices and ATMs at Stockholm Arlanda, Göteborg Landvetter and Malmö Airport, and ATMs at Bromma Stockholm, Luleå, Åre Östersund and Umeå Airports, all in accordance with appendix Concept.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66110000 Banktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
.Currency exchange. Offices and ATM:s for several airports
Koncessionsinnehavaren är ett litet eller medelstort företag: ja