612785-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Sjukskötersketjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Forskningssjuksköterska
Referensnummer: 2-5455/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till upphandling
Karolinska Institutet inbjuder er härmed att lämna anbud avseende forskningssjuksköterska för cancerregistrering och journaldatainhämtning från alla Sveriges sjukhus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning
Tjänsten beräknas pågå ca 5 - 6 månader under 2021 med ca 40 timmar per vecka. Med anledning av den pågående pandemin kan den sammanlagda arbetstiden dock behöva fördelas under en något längre period (exempelvis om åtkomst till sjukhusen tillfälligt är begränsad).