Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besöksmottagning för stadsbyggnadsprojekt
Referensnummer: E2020-03954
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringskontoret, Stockholms stad, avser att upphandla en leverantör som ska ansvara för planering och koordinering av besöksmottagning för stadsbyggnadsprojekten Norra Djurgårdsstaden (NDS), Slussen, Hagastaden och Slakthusområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416200 Konsulttjänster för public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen