Statens servicecenter avser upphandla ramavtal gällande konsulttjänster inom kriskommunikation och medieträning. Strategisk rådgivning, operativ produktion och eventuell resursförstärkning inom området risk- och kriskommunikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen