612825-2024 - Resultat
Sverige – Optiska instrument – Lasersystem - Mid-infrared optical frequency comb
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLasersystem - Mid-infrared optical frequency comb
BeskrivningUmeå universitet upphandlar ett Lasersystem: optical frequency comb operating in the 6.5 - 10 micrometer range. Mid-infrared optical frequency comb, till intutitionen för Fysik.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38600000 Optiska instrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100503:Lot:1