612887-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster avseende fast egendom – Ramavtal värderingstjänster gällande fastigheter, byggnader, miljö och företagsskada.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal värderingstjänster gällande fastigheter, byggnader, miljö och företagsskada.
BeskrivningUpphandling av ramavtal för värderingstjänster gällande fastigheter, byggnader, miljö och företagsskada. Upphandlingen är uppdelad i fyra (4) geografiska anbudsområde: Anbudsområde 1 - Norrland Anbudsområde 2 - Västra Svealand Anbudsområde 3 - Östra Svealand och Gotland Anbudsområde 4 - Götaland
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 1 - Norrland
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100969:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 79100000 Juridiska tjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 2 - Västra Svealand
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100969:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 3 - Östra Svealand och Gotland
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100969:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 4 - Götaland
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100969:Lot:4