612899-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Öckerö Nya Centrum Del 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Öckerö Nya Centrum Del 1
Beskrivning: Öckerö centrum ligger vid hamnplanen på Öckerös östra sida. Området är splittrat, svårorienterat och otydligt avgränsat. Ambitionen är att utveckla och stärka befintligt centrum. Exploateringen på berget är en del av utvecklingen för att stärka befintligt centrum. Entreprenaden omfattar bergsprängning utförande av gata, mark- och ledningsarbeten i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: MSBN 2023/16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000