2. Förfarande
Förfarande
Titel: Support och utveckling för webbplatser i Sitevision
Beskrivning: I syfte att hålla Huddinge kommuns webbplatser och intranät fortsatt uppdaterade, samt att säkerställa att kommunens webbadministratörer alltid har rätt stöd och hjälp, vill Huddinge kommun upphandla en ny partner för webbutveckling och webbsupport. Detta konsultföretag ska ha särskild kompetens när det gäller content management-systemet Sitevision, samt väl dokumenterade erfarenheter av digital tillgänglighet och av samarbete med offentlig verksamhet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212211 Programvaruutvecklingstjänster för plattformskompatibilitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109523:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering