613046-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Solenergi – Grön Energi: Solceller inkl montage HKC
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGrön Energi: Solceller inkl montage HKC
BeskrivningHässleholm Miljö AB ska om möjligt investera i Grön energi. Detta innebär att det ska köpas in, monteras och driftsättas Solceller.
Intern identifierareHMAB 2024/1160
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09330000 Solenergi
Ytterligare klassificering (cpv): 09331000 Solcellsplattor, 09331100 Solfångare, 09331200 Solcellsmoduler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareGrön Energi: Solceller inkl montage HKC