613051-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – NRFit
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNRFit
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal på förbrukningsartiklar inom regional anestesi, med Neuroaxiala kopplingar, NRFit i enlighet med de krav och villkor som anges i upphandlingsdokumenten. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera produktgrupper/positioner.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96164:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33141624 Infusionsaggregat, 33141220 Kanyler, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33170000 Anestesi och återupplivning, 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets)