613060-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mätningstjänster – Göteborgs stads mätprogram för grundvatten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGöteborgs stads mätprogram för grundvatten
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende Göteborg stads mätprogram för grundvatten. Syftet med stadsbyggnadsförvaltningens uppdrag är att leverantören ska ta helhetsansvar för att utföra, administrera och löpande utvärdera grundvattennivåmätningar. I uppdraget ingår vid behov även utvecklingsarbete, underhåll och att utgöra utredningsresurs för hydrogeologiska frågeställningar som kan uppkomma med anledning av uppdragets mätresultat.
Intern identifierareSBF-2026-00722
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71355000 Mätningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000