613120-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Furutorpskolan nybyggnad av grundskola åk 4 - 9
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Furutorpskolan nybyggnad av grundskola åk 4 - 9
Beskrivning: Nybyggnad grundskola åk 4-9
Intern identifierare: TF 2026/00646
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Furutorpskolan nybyggnad av grundskola åk 4 - 9