2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datacenter, Nätverk och Support & utveckling av Netapp-miljö
Beskrivning: Sveriges lantbruksuniversitet (SLU) inbjuder till anbudsgivning i upphandling av datacenter- och nätverksutrustning samt support och utveckling av SLU:s Netapp-miljö. Upphandlingen är uppdelat i 3 områden och SLU har för avsikt att teckna avtal med en leverantör per nedanstående område.: DatacenterNätverkSupport och utveckling av SLU:s Netapp-miljöAnbudsgivaren kan lämna anbud för ett eller flera områden, vilka är valbara. Utvärdering och tilldelning behandlas separat för varje område.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Datacenter - Produkter och tillhörande tjänster för datacentermiljöer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135703:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Nätverk - Nätverksprodukter och tillhörande tjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135703:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Netapp-miljö - Support, förvaltning och vidareutveckling av SLU:s NetApp‑baserade lagringsmiljö
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135703:Lot:3