613137-2023 - ÄndringSverige-Ängelholm: Elektroniskt säkerhetslås
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedelsskåp och digitala lås
Referensnummer: KS 2022/478
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.1.4.
Kort beskrivning
Ängelholms kommun bjuder in leverantörer till att lämna anbud i upphandling av läkemedelsskåp och digitala lås.
Uppdraget omfattar leverans av hårdvara (läkemedelsskåp och digitala lås), reservdelar, mjukvara (licenser), service och support samt tillhörande tjänster. Uppdraget omfattar även installation av läkemedelsskåp på plats vid behov.
Ängelholms kommun avser teckna ramavtal med en leverantör för hela uppdraget. Beräknad avtalsstart är 2023-11-01.
Ramavtalets värde uppskattas till ca. 2 000 000 SEK, fyra (4) år.