2. Förfarande
Förfarande
Titel: Boda Arena
Beskrivning: Objektet avser nybyggnation av fullstor idrottshall på Bodavallen med tillhörande anpassningar av utemiljö.
Intern identifierare: 25/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212225 Byggnation av sporthall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000