613268-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Passagerartransport på väg för särskilda ändamål – Arrangerad och anpassad skolskjuts Åstorp
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArrangerad och anpassad skolskjuts Åstorp
BeskrivningÅstorps kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende transportör för arrangerad och anpassad skolskjuts med tillhörande funktion för att kunna avropa extrabeställningar och lovresor i Åstorps kommun. Avtalet gäller i fem (5) år efter avtalsstart med möjlighet till förlängning i två (2) år med ett (1) år. Avtalsstart är planerad till den 1 juli 2025.
Intern identifierare599/2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareArrangerad och anpassad skolskjuts Åstorp