613331-2020 - ResultatSverige-TIERP: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre sommarskötsel
Referensnummer: 2020-100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun upphandlar yttre skötsel av grönytor för sig, AB Tierpsbyggen, Tierps kommunfastigheter AB och Tierps Energi & Miljö AB.
Skötsel av grönytor ska utföras så att alla fastigheter upplevs trivsamma och välvårdade under hela säsongen.
För övergripande information om entreprenaden se Särskilda föreskrifter
UF 1 Allmän orientering
Tierps kommun upphandlar skötsel av grönytor för AB Tierpsbyggen, Tierps kommunfastigheter AB och Tierps Energi & Miljö AB.Skötsel av grönytor ska utföras så att alla fastigheter upplevs trivsamma och välvårdade under hela säsongen.För övergripande information om entreprenaden se Särskilda föreskrifter SF0 och SF1.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen