See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel - Kolonial/djupfryst samt frukt och grönt
Beskrivning: Upphandlingsenheten Mora, Orsa, Älvdalen inbjuder till upphandling av ramavtal för successiva leveranser av livsmedel till Mora, Orsa, Älvdalen, Vansbro och Malung‐Sälens kommuner. Upphandlingen omfattar livsmedel uppdelat i följande delområden: 1. Kolonial samt djupfryst 2. Färsk frukt och grönsaker
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Livsmedel - Kolonial samt djupfryst
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101990:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Livsmedel - Färsk frukt och grönsaker
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101990:Lot:2