613517-2020 - ResultatSverige-ESKILSTUNA: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal beläggningsarbeten
Referensnummer: MS 20.047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett ramavtal för beläggningsarbeten. Beläggningsunderhåll, återställningsarbeten samt beläggningsarbeten vid nybyggnation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233140 Vägarbeten, 45233142 Vägreparationer, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233251 Nybeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen