Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endoskopi / ERCP material (Sydöstra-K)
Referensnummer: 2019-187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
samverkansupphandling av förbrukningsprodukter inom kategorin endoskopi och ERCP för Sydöstra sjukvårdsregionen, dvs Region Kalmar län, Region Östergötland och Region Jönköping län
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen