613598-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Vinterväghållning omfattar: snöröjning, snöplogning, moddplogning isrivning snöbortforsling
Intern identifierare: 26/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vinterväghållning - Generella krav
Beskrivning: Se Upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1946927-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 – Finninge, Strängnäs
Intern identifierare: 1947146-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 – Centrum, Strängnäs
Intern identifierare: 1947193-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3 – Tosterö, Strängnäs
Intern identifierare: 1947194-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4 – Åkers styckebruk
Intern identifierare: 1947225-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5 – Mariefred/Stallarholmen
Intern identifierare: 1947195-5