613673-2021 - ÄndringSverige-Kungsbacka: Diverse livsmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel- Kolonial, kyl-och frysvaror
Referensnummer: 21/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser löpande inköp och leverans av Kungsbacka kommuns behov av Kolonialt, djupfryst och färskvaror under avtalsperioden. Det avser löpande beställningar till Kommunens kök inom skola, förskola och äldreomsorg samt till viss del café- och restaurangverksamhet.